O nás

Co je to „Posviť si na budoucnost“?

Posviť si na budoucnost vzniklo v roce 2017 spoluprací Správy Informačních technologií města Plzně, Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje, Úřadu Práce, Info Kariéry a Plzeňského kraje.

Prvotním cílem spolupráce těchto institucí byla organizace festivalu práce a vzdělávání Posviť si na budoucnost tak, aby se z několika menších akcí stala jedna pořádná, veliká, krajská. Protože spolupráce dobře fungovala, ohlasy byly pozitivní a požadavky na návazné akce se hromadily, instituce se dohodly jednorázovou spolupráci přetransformovat na trvalou a pod názvem Posviť si na budoucnost se kromě podzimního festivalu středních škol konají i další akce, jako jsou kulaté stoly, konference nebo online festival.

Od roku 2021 je organizace a financování festivalu zahrnuto do projektu Vzdělávání 4.0 v Plzeňském kraji (CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0019021) spolufinancovaného Evropskou unií.

Na co se zaměřujeme?

Hlavním cílem aktivit Posviť si na budoucnost je zejména usnadňování dostupnosti informací o studiu a následném uplatnění žákům a studentům napříč vzdělávacím spektrem.  Potřebnou podporu bychom rádi zajistili také výchovným poradcům, vedení škol a firmám z Plzeňského kraje.

Záštita od Hejtmana Plzeňského kraje

2018

2017

Záštita od Primátora města Plzně

2018

Spolupracující organizace

logo-RRA-e1585070694613.png
RRA PK
Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje
logo-KHK_krivky_final_logo-1.png
Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji
Podpora malých a středních podniků
UP.png
Úřad Práce České republiky - krajská pobočka v Plzni
Poskytování informací z oblasti pracovního trhu
IK.png
Info Kariéra
Kariérové poradenství
logo_kcvjs.png
Krajské vzdělávací centrum
Kariérové poradenství
pl_kraj_logo_1.png
Plzeňský kraj
Krajský úřad