O nás

Co je to „Posviť si na budoucnost“?

Posviť si na budoucnost vzniklo v roce 2017 spoluprací Krajského centra vzdělávání Plzeň, Správy Informačních technologií města Plzně, Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje, Úřadu Práce a Plzeňského kraje.

Prvotním cílem spolupráce těchto institucí byla organizace festivalu vzdělávání a práce „Posviť si na budoucnost“ tak, aby se z několika menších akcí stala jedna pořádná, veliká, krajská. Protože spolupráce dobře fungovala, ohlasy byly pozitivní a požadavky na návazné akce se hromadily, instituce se dohodly jednorázovou spolupráci přetransformovat na trvalou a pod názvem Posviť si na budoucnost se kromě podzimního festivalu středních škol konají i další akce, jako jsou kulaté stoly, konference nebo online festival.

Od roku 2021 je organizace a financování festivalu zahrnuto do projektu Vzdělávání 4.0 v Plzeňském kraji (CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0019021) spolufinancovaného Evropskou unií.

Na co se zaměřujeme?

Hlavním cílem aktivit Posviť si na budoucnost je zejména zlepšování dostupnosti informací o studiu na středních školách v Plzeňském kraji a o následném uplatnění žáků a studentů napříč vzdělávacím spektrem.  Potřebnou podporu zajišťujeme také výchovným poradcům, vedení škol a firmám z Plzeňského kraje.

Záštita od Hejtmana Plzeňského kraje

2022

Záštita od Primátora města Plzně

2018

Záštita od Hejtmana Plzeňského kraje

2018

Záštita od Hejtmana Plzeňského kraje

2017

Spolupracující organizace:

Přejít nahoru