Video profily firem

Festival Posviť si na budoucnost bude letos jiný. Drobné změny nastaly mezi organizátory, ale hlavně musíme reagovat na situaci spojenou s pandemií. Festival se odehraje celý zde – online. Přesto chceme nabídnout mladým lidem pohled na vzdělávací cestu očima firem, u kterých by se po dostudování mohli ucházet o práci. Rozhodli jsme se proto letos vyzkoušet prezentace firem formou videí. 

Jaké schopnosti, dovednosti a kompetence by si na střední škole měli studenti osvojit, aby se po jejím absolvování úspěšně začlenili do pracovního kolektivu vybrané firmy? Na co by se měli z pohledu zaměstnavatelů mladí lidé během svého středoškolského potažmo navazujícího studia soustředit? 

Rádi bychom odpovědi zaměstnavatelů na tyto otázky teenagerům zprostředkovali prostřednictvím krátkých (3minutových) videí, která budou k dispozici zde na webu po celý školní rok a která bychom zapracovali do metodiky přípravy na festival. Základní školy budou díky tomu pracovat s video profily firem v rámci příprav na festival, ale i poté při vyhodnocení účasti na festivalu. Metodiku připravujeme i pro rodiče, kteří chtějí svým dětem pomoci s rozhodováním. 

Co by video mělo obsahovat? 

Kromě vlastního popisu toho, co vlastně firma dělá, co dělají její zaměstnanci, by zde měla být řeč i o kompetencích, které pro svou práci potřebují. Vzhledem k tomu, že cílovou skupinou jsou žáci posledních ročníků ZŠ, mělo by to být podáno jednoduše a srozumitelně. Lze využít např. měkké kompetence z Národní soustavy povolání – http://kompetence.nsp.cz/mekkeKompetence.aspx 

Videa, která budou naplňovat následující 3 kritéria, umístíme zde na stránky posvitsinabudoucnost.cz a na YouTube kanál festivalu: 

  • Délka videa cca 3 minuty 
  • Téma nejen odborných, ale i měkkých kompetencí  
  • Kontakt na osobu, se kterou lze domluvit exkurzi pro žáky, které firma zaujme

Máte otázky? Kontaktujte Michala Parláska – mobil:734 311 901, pevná: 371 519 143, mail: parlasek@infokariera.cz

Přejít nahoru