Vše, co potřebujete vědět

Vše, co potřebujete vědět

Na festivalu Posviť si na budoucnost 2021, který se koná v pátek 5.11. (9-15) a v sobotu 6.11 (9-12) v areálu DEPO2015 v Plzni, je aktuálně zaregistrováno 27 vystavujících středních škol z Plzeňského kraje. Jejich seznam najdete pod článkem. Pro páteční účast na festivalu je nutné se zaregistrovat, protože kapacita festivalu je omezena z hygienických důvodů. Na sobotu není registrace nutná, předpokládáme účast jednotlivých žáků s rodiči, kamarády apod. (Na pokyn krajské hygienické stanice se musí návštěvníci prokázat negativním testem na Covid-19 (antigenním nebo PCR). AKTUÁLNÍ INFORMACE!!! Po oba dva dny festivalu bude na nádvoří návštěvníkům k dispozici testovací stan!

V pátek 5.11.2021 bude možné živě sledovat online stream, který bude věnován firmám a organizacím. Moderátoři z řad Studentského parlamentu Plzeňského kraje budou vstupovat s krátkými rozhovory se zástupci firem (např. Eurosoftware, Lasselsberger, Bezejmenná Gourmet club a další) a také se studenty středních škol, kteří byli v těchto firmách na praxi. Moderátoři se s kamerou také projdou areálem DEPA a zprostředkují z festivalu krátkou reportáž těm, kteří se ho nebudou přímo účastnit. Záznam bude k dispozici na YouTube kanále Posviť si na budoucnost.

Jako každý rok, tak i letos bude dobré se na festival připravit 😉 K dispozici jsou metodiky pro učitele a pro rodiče. Žáci mohou využít online verzi festivalové karty nebo po stažení a vytištění také klasickou papírovou verzi.

Po oba dva dny budou po celou dobu konání festivalu k dispozici kariéroví poradci z Info Kariéry a z Úřadu práce. Najdete je v místě zvaném Ateliér (za recepcí).

 

 

 

 

 

 

 

Profily 38 středních škol jsou stále k dispozici online zde na webu, i těch, které letos v DEPU nenajdete. V profilech jednotlivých škol najdete kromě odkazů a kontaktních informací také aktuální termíny dnů otevřených dveří a videa. V sekci Poradenství jsou také k dispozici kontakty na kariérové poradce, se kterými je možné domluvit si schůzku i v jiné termíny. Najdete zde také různé užitečné materiály, pracovní listy a odkazy související s výběrem střední školy.

Seznam vystavovatelů:

Akademie hotelnictví a cestovního ruchu, Plzeň
Bezpečnostně právní akademie Plzeň
Církevní základní škola a střední škola Plzeň
Gymnázium a Střední odborná škola, Plasy
Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany
Gymnázium, Blovice
Hotelová škola, Plzeň
Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň
Odborná škola výroby a služeb, Plzeň
Plzeňská obchodní akademie
Sportovní a podnikatelská střední škola, Plzeň
Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň
Střední odborná škola, Stříbro
Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň
Střední odborné učiliště stavební, Plzeň
Střední odborné učiliště, Domažlice
Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň
Střední průmyslová škola stavební, Plzeň
Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň
Střední škola a Základní škola,  Oselce
Střední škola informatiky a finančních služeb, Plzeň
Střední škola živnostenská a Základní škola, Planá
Střední škola, Kralovice
Střední škola, Rokycany
Střední uměleckoprůmyslová škola a Základní umělecká škola Zámeček, Plzeň
Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Plzeň
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Plzeň
Waldorfská základní škola a střední škola Dobromysl, Plzeň